O SPOLEČNOSTI FINE GUSTO NATURE

Fine Gusto Nature se specializuje na výrobu vysoce kvalitního hovězího a krůtího sušeného masa. Z názvu společnosti vyplývá, že cílem je vyrábět i balit kvalitní, přírodní a nutričně hodnotné potraviny bez přidaných barviv a konzervantů. Díky vysokému obsahu bílkovin a zanedbatelného množství soli je sušené maso Fine Gusto vhodné jak pro sportovce, tak i pro manažery v hektických dnech, nebo pro každého, kdo má rád skutečnou chuť masa.

Manufakturní postupy firmy Fine Gusto Nature vychází z rodinných receptů a tradic. Firma používá suroviny výhradně českého původu od malochovatelů a malopěstitelů.  Společnost Fine Gusto Nature byla založena v roce 2014 a zaměstnává desítky zaměstnanců. Je největším producentem sušeného masa v ČR; výroba probíhá v Pardubicích. Za první rok své existence v roce 2014 firma utržila přibližně milión Kč, za rok 2015 přes 8 miliónů Kč a za rok 2016 již téměř 20 milionů Kč.

O zakladatelích společnosti

David Novák – společník Fine Gusto

Má na starosti zejména obchod a marketing. Podniká již od svých 22 let, kdy byl jedním ze zakladatelů společnosti na výměnu autoskel. Vedle toho se věnoval obchodování s cennými papíry. Rekreačně sportuje a posiluje, což vede k zájmu o zdravou výživu a sušené maso. Vedlejším záměrem Davida při výrobě sušeného masa je ukázat, že i v tradičním průmyslovém oboru, jako je potravinářství, lze udělat úspěšný start-up.

Pavel Doležal – společník Fine Gusto

Věnuje se převážně organizaci výroby a vymýšlení produktů. Navrhuje i zlepšováky ve výrobě; je držitelem užitného vzoru na speciální kráječ masa na tenké plátky. Než se začal věnovat sušenému masu na plný úvazek, pracoval ve společnosti Partners Financial Services jako finanční konzultant a manažér týmu.

Do roku 2008 se na vrcholové úrovni věnoval veslování. Jako člen posádek veslic je několikanásobným mistrem České republiky, má na kontě 7. místo na Mistrovství světa juniorů, 11. místo na Mistrovství světa a vítězství v Pražských primátorkách. Jako aktivní sportovec má přirozený zájem o zdravou výživu, sušené maso si poprvé začal připravovat doma pro svou potřebu.

1